W kuchni

25 sposobów na przechowywanie ziół

jak_przechowywac_ziola

Jak i gdzie przechowywać zioła, żeby mieć je zawsze pod ręką? Poniżej kilka pomysłów, które przydadzą się w każdej kuchni. Na pewno znajdziesz jakiś pomysł dla siebie.

1. Zioła w pojemniczkach przechowywane w szufladzie

Rozwiązanie do kuchni, w której nie brakuje miejsca i w której akurat masz wolną jedną szufladę, którą możesz przeznaczyć na przechowywanie ziół.

ziola_w_szufladzieŹródło: Pinterest

2. Zioła na ścianie

Ten sposób przechowywania będzie pasował do kuchni w stylu retro. Stara skrzynka po butelkach wisząca na ścianie będzie idealnym miejscem do przechowywania ziół.

skrzynka_na_ziola Źródło: Pinterest

3. Pod szafką

Dobrym sposobem na przechowywanie ziół, jest umieszczenie ich w niewielkich słoikach, a następnie przyklejenie pod szafką magnetycznej taśmy lub szyny. Taki sposób na przechowywanie ziół sprawdzi się szczególnie w małych kuchniach, gdzie liczy się każda powierzchnia.

pod_szafkaŹródło: Pinterest

4. W uchwytach na mop

Nie brzmi to może najlepiej, ale umieszczenie uchwytów na mop po wewnętrznej stronie drzwiczek szafki, to prosty i wygodny sposób na przechowywanie ziół w szklanych pojemnikach.

uchwyt_na_mop

Źródło: Pinterest

5. Jak w sklepie

Ten sposób przechowywania pasuje do dużych kuchni, w których znajdzie się miejsce na specjalną szafkę. Wygląda ona trochę, jak te, które można spotkać w sklepach z kawą i herbatą. Jest bardzo praktyczna i wygodnie się z niej korzysta.

jak_w_sklepieŹródło: Pinterest

6. Przechowywanie z Ikeą

Pomysł może i nie jest specjalnie oryginalny, bo wykorzystuje gotowy produkt z Ikei, ale jest wyjątkowo poręczny i daje się zastosować w niemal każdej kuchni.

ikeaŹródło: Pinterest

 7. Na tacy

Do przechowywania ziół można też wykorzystać ozdobną tacę, która posłuży, jako półka. Jeśli jesteś miłośnikiem starego stylu (antyków), ten pomysł z pewnością przypadnie Ci do gustu.

na_tacyŹródło: Pinterest

8. Plastikowy uchwyt

Po wewnętrznej stronie szafki przykręć specjalną plastikową wkładkę, do której będziesz mógł wstawiać pojemniki z ziołami. Takie przechowywanie gwarantuje porządek.

plastikowe_pojemnikiŹródło: Pinterest

 

9. Dla chemika

Niektórzy lubią utrzymywanie porządku w niecodziennym stylu. Dla tych, którzy do funkcjonalności chcą dodać element dekoracji, polecamy przechowywanie ziół w specjalnych probówkach.

probowki Źródło: Pinterest

10. Jak w laboratorium

Pomysł podobny do poprzedniego. Tym razem jednak, element dekoracyjny jest tu kluczowy. Funkcjonalność schodzi na drugi plan. Stanowczo dla miłośników swojej pracy. 🙂

jak_w_laboratoriumŹródło: Pinterest

11. Kwadratowe pojemniki

A może by tak zacząć przechowywać zioła w kwadratowych pojemnikach? To zawsze trochę nowości w kuchni i pewna odmiana.

kwadratowe Źródło: Pinterest

12. Ziołowy sześciokąt

A co powiesz na tę dość ciekawą dekorację? Nie tylko wszystkie Twoje zioła będą uporządkowane, ale będziesz mieć w kuchni dodatkowy element dekoracyjny.

szesciokat Źródło: Pinterest

13. Na lodówce

Masz lodówkę, na której z boku można coś przyczepić? To świetna przestrzeń, która posłuży Ci do przechowywania ziół. Wystarczą tylko pojemniki z magnetyczną taśmą i farba do tablic lub marker (jeśli lodówka jest biała).

na_magnesŹródło: Pinterest

14. W plastikowym pojemniku

Jeśli w kuchni brakuje Ci miejsca, ale nie chcesz mieć bałaganu, przesyp zioła do szklanych lub plastikowych pojemników i umieść je w dużym plastikowym pojemniku. Dzięki temu zawsze znajdziesz przyprawę, która akurat potrzebna jest Ci do przygotowania dania.

w_pojemniku Źródło: Pinterest

 

15. W koszyczkach

Kolejne rozwiązanie do niewielkiej kuchni, gdzie na lodówce jest wolne miejsce. Umieść na lodówce plastikowe koszyczki, a do nich wsadź przyprawy przesypane do szklanych pojemników.

w_koszykachŹródło: Pinterest

 

16. Na ozdobnej tacy

Jeśli w kuchni masz trochę więcej niezagospodarowanej przestrzeni, możesz własnoręcznie przygotować ozdobną tacę, na której postawisz przyprawy w ładnych szklanych pojemnikach. Pomaluj ich wieczka farbą do tablic i podpisz przyprawy.

na_tacy_ozdobnejŹródło: Pinterest

17. Ukryta szufladka

Może nie do końca taka ukryta, ale w niewielu kuchniach się takie widuje. Pomysł sprytny, który pozwala na wykorzystanie niezajętego miejsca pod szafkami.

szufladkaŹródło: Pinterest

 

18. Na drzwiach

Na drzwiach spiżarni lub większej szafki w kuchni, możesz zamocować specjalne półki, które posłużą Ci do przechowywania ziół.

na_drzwiachŹródło: Pinterest

 

19. Na półkach

Rozwiązanie dla tych, którzy lubią mieć wszystko na widoku i pod ręką. Stanowczo do dużej kuchni, która nie zostanie przytłoczona taką ilością półek i małych słoików.

na_polkach Źródło: Pinterest

 20. W ramce

To dość niecodzienny sposób na przechowywanie przypraw. Ramka, a w niej metalowa wkładka, na której umieszczasz pojemniki z magnetyczną taśmą. Ciekawe …

w_ramceŹródło: Pinterest

21. W pojemniczkach po tic- tac

Każdy sposób na przechowywanie przypraw jest dobry, a jeśli regularnie zjadasz tic taki, szybko uzbierasz potrzebną liczbę opakowań. 🙂

tic_takŹródło: Pinterest

22. Na magnetycznej taśmie wewnątrz szafki

To dość prosty i wygodny sposób na przechowywanie przypraw. Pojemniki ukryte są w szafce, więc w małej kuchni nie tworzy się, dzięki temu wizualny bałagan.

magnes_w_szafceŹródło: Pinterest

23. Na gwoździu

Szklane pojemniki z zawleczką powieszone na gwoździu to naprawdę oryginalny pomysł i ciekawy element dekoracyjny.  Kolejne rozwiązanie do niewielkiej kuchni.

na_gwozdziuŹródło: Pinterest

24.  Na magnetycznej tablicy

Powieść w kuchni magnetyczną tablicę i do niej przyczepiaj słoiki/pojemniki z przyprawami. Element dekoracyjny i funkcjonalność w jednym.

magnetyczna_tablicaŹródło: Pinterest

 

25. W organizerze z Ikei

Organizer z Ikei pasujący do ich szuflad. Niestety zajmuje dość dużo miejsca, dlatego jeśli cierpisz na brak przestrzeni w swojej kuchni, wybierz naszą inną propozycję.

organizerŹródło: Pinterest

 

A Ty, które rozwiązanie wybierzesz? Może masz też jakiś swój sposób na przechowywanie przypraw? Zostaw swój komentarz.