Różne

Nie zasypiaj za kierownicą! Wykorzystaj pobudzającą moc naturalnych ziół

herbs

Jeśli masz prawo jazdy i jeździsz samochodem, na pewno zdarzyło Ci się usiąść za kierownicę zmęczony i śpiący. Albo droga, którą jechałeś była monotonna i aż chciało Ci się spać. W jednej chwili wydawało Ci się, że masz wszystko pod kontrolą, a w następnej znalazłeś się na przeciwległym pasie albo zjechałeś na pobocze. Żeby jazda w samochodzie była bezpieczniejsza, warto wykorzystać dary natury.

Pobudzająca moc ziół

W samochodzie najlepiej wykorzystać 2 rodzajów ziół: rozmarynu i bazylii. Zioła te mają właściwości odświeżające i wspomagają funkcje mózgu, utrzymując go w stanie gotowości. Powąchanie tych ziół w chwili zmęczenia, powoduje, że odzyskujesz świeżość umysłu i przestajesz być senny.

Zioła najlepiej wykorzystywać w skoncentrowanej postaci – można wylać kilka kropel olejku z rozmarynu lub bazylii na kawałek materiału i położyć go w samochodzie. Ważne, żeby był to skoncentrowany olejek eteryczny, a nie jedynie zapach w płynie.

Drugi sposób to powieszenie w samochodzie świeżych ziół. I o ile jeszcze rozmaryn utrzyma swoją świeżość i ładną formę dość długo, o tyle bazylia bardzo szybko zwiędnie i nie dość, że będzie wyglądać nieestetycznie, to starci swoje właściwości.

Kiedy czujesz, że dopada Cię zmęczenie, a droga nuży, powąchaj rozmaryn lub bazylię albo szmatkę, na którą wylałeś kilka kropel olejku. To na pewno Cię odświeży i doda energii do dalszej jazdy.

Inne zioła

W samochodzie stanowczo zrezygnuj z używania ziół o zapachu kwiatowym, takich jak np. lawenda. Zamiast Cię rozbudzić i utrzymać Twój mózg w stanie aktywności, ich zapach z pewnością Cię uśpi.