Różne, W kuchni

Świeżo i z dostawą do domu, czyli jak ułatwić sobie życie i jeść zdrowo

warzywa_lokalne

Nic tak nie cieszy, jak zakupy, które robią się same. Wystarczy zaledwie kilka kliknięć w komputerze, żeby uniknąć kolejek, noszenia zakupów i wszystkich innych niedogodności związanych z jeżdżeniem po sklepach.

W sieci można znaleźć nie tylko supermarkety, które przywożą zakupy do domu, ale również strony, na których znajdziemy produkty od lokalnych sprzedawców (głównie rolników). Kupując produkty z supermarketu nie zawsze mamy pewność, czy będą świeże, ekologiczne i naturalne. Warto więc zacząć robić zakupy w sieci, bo nie tylko można wybrać jakość swoich produktów, ale także zaoszczędzić czas potrzebny na jeżdżenie po targach i bazarach w poszukiwaniu najlepszej żywności.

Świeże ryby z dostawą do domu

Tak, tak. Ryby i owoce morza również mogą dotrzeć wprost pod Twoje drzwi. Firma Tesoro del mar, która do tej pory świadczyła usługi jedynie dla lokali gastronomicznych, postanowiła rozszerzyć swoją działalność i oferować swoje produkty również klientom indywidualnym. Zamówienia indywidualne są realizowane na terenie Krakowa; być może za jakiś czas firma rozszerzy swoją działalność na inne miasta?

Jeśli chcesz spróbować ryb i owoców morza, które Tesoro del Mar sprowadza z giełdy rybnej w Niemczech, wybierz się do jednej z restauracji, do której ryby są dostarczane. Na terenie Warszawy odwiedź: Gar, Poezja, El Popo, Portucale, Matus Sushi; we Wrocławiu: Dinette, Pepe, Aroma, Le Bistrot, Pergola, La Maddalene, Va Bene; w Katowicach:  Sycylia, Riva, Kryształowa, Via Toscana, La Cantina; w Krakowie: Wierzynek, Samui,  Miyako Sushi, Edo Sushi, Sakana Sushi, U Bonera, La Campana, Miód Malina, Marcello. 

E-warzywniak

Skrzynka z pola to biznes młodych ludzi, którzy postanowili promować zdrową lokalną żywność, a jednocześnie umożliwiać producentom rozwój zdrowej, polskiej żywności.

Na stronie można zamówić skrzynkę ze świeżymi, lokalnie hodowanymi produktami. Skrzynki podzielone są na rodzinne i te dla singli. Znajdziesz w nich podstawowe warzywa i owoce. Skrzynki dostarczane są dwa razy w tygodniu (w poniedziałki i czwartki) wprost pod Twoje drzwi. Nie ma już więc zmartwienia, gdzie kupić ekologiczną żywność, niepryskaną i hodowaną naturalnymi sposobami.

Jeśli cenisz sobie zdrowe jedzenie i zależy Ci na oszczędności czasu, Skrzynka z pola, to świetne rozwiązanie.

Zioła z dostawą do domu

Certyfikowane ekologicznie, zapakowane w profesjonalne opakowania zioła z dostawą do domu, to kolejny bardzo ciekawy pomysł na ułatwienie życia. Ecoherbs dostarcza zioła w doniczkach na terenie całego kraju. Zioła rosną w Górach Izerskich, z daleka od cywilizacji, dzięki czemu są zdrowe, silne i znacznie dłużej można hodować je na domowym parapecie. Na stronie można znaleźć wiele ciekawych gatunków ziół, których raczej nie odnajdzie się w supermarkecie czy lokalnym sklepiku.

Strona godna polecenia dla każdego domowego hodowcy ziół i miłośników wykorzystania ziół w kuchni.

Rano zebrano, czyli świeżo, lokalnie, naturalnie

Potrzebujesz świeżych, lokalnych produktów od mało znanych producentów? W takim razie skorzystaj z serwisu Rano zebrano – miejsca, gdzie znajdziesz wartościowe produkty na mała skalę. Producenci współpracujący z serwisem, dbają o jakość swojej żywności, dlatego możesz mieć pewność, że na Twój stół trafią ekologiczne i naturalne produkty. Dostawa od Rano zebrano realizowana jest dwa razy w tygodniu – we wtorek i piątek. Firma działa na terenie Warszawy i okolic.

Paczka niespodzianka albo własny zestaw

Kolejny serwis oferujący lokalne, ekologiczne produkty to Plony 4 Sezony. Znajdziesz tu polskie, sezonowe produkty bez chemii oraz regionalne przysmaki. Dostawa odbywa się raz w tygodniu (w piątek) i jest realizowana na terenie Warszawy i okolic. To, co może zainteresować, to to, że na stronie można skomponować swoją własną paczkę z produktów dostępnych w sklepie lub zamówić paczkę niespodziankę. Na pewno znajdą się w niej świeże warzywa i owoce, lokalne wędliny, nabiał, pieczywo oraz kasze i makarony.

Kosz ekologicznych produktów

Vegebox to kolejne miejsce, w którym kupisz świeże ekologiczne produkty bez wychodzenia z domu. Na stronie znajdziesz i gotowe zestawy z propozycjami produktów i zestawy, które możesz skomponować samemu. Do wyboru masz nie tylko warzywa i owoce, ale także nabiał, pieczywo, mąki, makarony i kasze, itp. Możesz więc zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne produkty żywnościowe, klikając kilka razy myszką i być pewien, że jesz tylko to, co zdrowe.

Dzięki ekologicznym sklepom internetowym z lokalnymi produktami, możesz zaoszczędzić naprawdę dużo czasu, a oprócz tego kupić produkty, które trudno dostać w supermarkecie czy lokalnym sklepiku.

Korzystasz już z usług któregoś z tych sklepów? Zostaw swój komentarz.